5 osvědčených triků jak využít sůl ve vaší domácnosti! Vyčistí toaletu a zbaví vás skvrn!

Čištění domácnosti může být někdy velmi náročné. V dnešním článku si ukážeme jak si ho výrazně usnadnit jen díky obyčejné soli. Sůl totiž můžete využít nejen v kuchyni. Má spoustu dalších velmi užitečných využití o kterých jste určitě nevěděli.

Největší výhodou soli je bezesporu to, že je velmi dostupná a doma ji má snad každý. Podívejte se na geniální nápady jak využít obyčejnou sůl ve vaší domácnosti. Výsledky vás mile překvapí.

Postup

 1. Čištění toalety 
  V malé míse si smícháme citronovou šťávu společně se solí. Hotovou směs naneseme přímo do záchodové mísy a poté vyčistíme záchod, tak jak jsme zvyklí.
 2. Čištění skvrn
  Skvrnu jednoduše posypte trochou soli. Nechtě několik minut působit a poté setřete hadříkem. Následně vyperte běžným způsobem.
 3. Bělení prádla
  Do mísy s vodou přidejte lžící soli  a poté do ní namočte špinavé prádlo. Nechte působit přes noc a poté vyperte, tak jak jste zvyklí.
 4. Zjistěte jestli je vejce čerstvé
  Jednoduše dejte lžičku soli do hrnce s vodou a následně do něj vložte vejce. Když je vejce čerstvé, tak vyplave nahoru, když čerstvé není, tak se potopí. 
 5. Odstraní zápach z trouby
  Pokud chcete odstranit zápach z trouby, tak jednoduše v malé míse smíchejte špetku soli se skořicí. Hotovou směs naneste na stěnu trouby. Tenhle trik vám navíc usnadní čištění trouby.

Sdílejte tenhle geniální nápady na využití soli i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!