5 překvapivých důvodů proč každý den provádět plank!

Cvičení nemusí vždy být náročné a vysilující. Někdy můžeme najít domácí cviky, které jsou snadné a velmi účinné a přesně takový je cvik, který si dnes společně představíme. Jedná se o cvik nazývaný plank.

Možná jste už o něm slyšeli, nebo jste ho už dokonce zkoušeli. V dnešním článku si řekneme proč je dobré ho provádět každý den. Pokud jste nikdy plank neprováděli tak začínejte opravdu zlehka a dbejte na správnou techniku provedení.

Důvody proč provádět plank

 1. Lepší držení těla
  Tím že cvikem posilujeme svaly hrudníku, ramen i krku a plank nám tak velmi dopomáhá k lepšímu držení těla.
 2. Zrychluje metabolismus .
  Plank pomáhá spalovat kalorie a díky tomu tak zrychlovat náš metabolismus. Někdy stačí jen několik minut denně k cestě za lepší postavou. Nikdy však nesmíte zapomínat na zdravou a vyváženou stravu.


 3. Lepší nálada
  Stejně tak jako všechny fyzické aktivity nám tenhle cvik vyplavuje hormony štěstí a proto se díky cvičení cítíme lépe a paradoxně máme i mnohem více energie.
 4. Prevence bolesti zad 
  Při provedení tohoto cviku je velmi důležité správně držení těla. Pokud cvik provádíme pravidelně a správným způsobem, tak může sloužit jako prevence bolesti zad.
 5. Lepší pohyblivost
  Jedním z hlavních benefitů provádění planku je jistě lepší pohyblivost. Prováděním tohoto cviku zlepšujete flexibilitu celého vašeho těla. Jak sami vidíte tak provádění tohoto cviku má mnoho výhod. Dbejte však na správně provedení.

Sdílejte tyhle důvody proč provádět plank i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!