7 geniálních triků jak vyčistit domácnost jen díky obyčejné jedlé sodě – úžasné výsledky!

Jedlá soda je jedna z nejfantastičtějších surovin, která by Vám doma určitě neměla chybět. Velká spousta lidí jedlou sodu ještě stále podceňuje a to je velká chyba. Pořád se ještě ve velkém uchylujeme k chemickým prostředkům.

Přečtěte si náš článek o jedlé sodě a uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí. Tipy na čištění domácnosti jsou geniální a zdravotně nezávadné. Obzvláště úklid kuchyně s obyčejnou jedlou sodou musíte vyzkoušet.

Tipy na využití jedlé sody

  1. Usazeniny vodního kamene na nerezových površích není snadné odstranit. S jedlou sodou je to však hračka. Smíchejte jedlou sodu s octem, přidejte pár kapek olivového oleje a šťávu z poloviny citronu. Touto pastou otřete dvířka chladničky.
  2. Mastný rošt z trouby snadno vyčistíte následovně. Nastříkejte na rošt ocet a poté zasypte sodou. Nechte 10 minut působit a poté otřete houbou namočenou v horké vodě.
  3. Vnitřek trouby důkladně vyčistíte pomocí jedlé sody, kterou přimícháte do prostředku na nádobí. Poté vše důkladně otřete.
  4. Vnitřek lednice důkladně vyčistíte jedlou sodou a octem. Tuto pastu nechte 10 minut působit a poté vymyjte.
  5. Dřez z nerez oceli, nebo keramiku zasypte jedlou sodou a poté otřete houbou, namočenou v teplé vodě. Můžete pro ovonění přidat i 20 kapek éterického oleje. Keramická umyvadla budou znovu čistá a sněhově bílá.
  6. Nasypte do myčky jedlou sodu a nechte působit. Myčka bude čistá a bez zápachu. Během čištění nedávejte do myčky nádobí.
  7. Směs kokosového oleje a jedlé sody nádherně rozzáří Váš nábytek a poslouží jako dokonalé leštidlo.

Sdílejte tyhle geniální triky na čištění domácnost i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit!