7 osvědčených triků na pěstovaní pokojových rostlin – stačí vám banánová slupka!

V dnešním článku si představíme naprosto dokonale domácí tipy, triky a vychytávky, jak přivést zpět k životu i ty nejzvadlejší pokojové rostliny, kterým se už dlouho nedaří a hnojiva, nebo výživa jim nestačí. Uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí.

Tipy, které Vám v dnešním článku chceme ukázat, jsou naprosto geniální a mají skvělé výsledky, které si zamilujete. Jsou levné, ekologické a rozkvetou každou rostlinu.

Tipy na pěstovaní pokojových rostlin

  1. Většina pokojových rostlin má ráda cukr, zejména kaktusy. Proto posypte půdu v květináči lžičkou práškového cukru a poté rostlinu zalijte.
  2. Popel nevyhazujte, pokud máte pokojové rostliny. Vyživí je a má také dezinfekční účinek. Rozpusťte jednu lžíci popela v 1 litru vody, nechte týden odstát a občas protřepejte. Tímto roztokem poté zavlažujeme naše květiny po dobu 10 dnů.
  3. Slupka z granátového jablka by také neměla být vyhazována do koše. Raději ji namočte do vody, nechte přes noc odstát a další den použijte jako zálivku
  4. Vylisovaná šťáva z aloe vera dokáže také zázraky. Rozmíchejte 1 čajovou lžičku šťávy v 1,5 litru vody a zalijte směsí své květiny.
  5. Fíkus by měl být napájen jednou měsíčně cukrovou vodou. Za tímto účelem rozpusťte 1 lžičku cukru v 1 litru vody. Listy otírejte mlékem. Budou lesklé a čisté.
  6. Africké fialky milují lahvičku vitamínu B12 rozpuštěnou v litru vody. Tato směs podporuje růst nových květů
  7. Banánová slupka je také bohatá na fosfor, hořčík a draslík. Rostliny také tyto minerály velmi potřebují. Nakrájejte banánovou slupku na malé kousky a zahrabejte do zeminy v květináči.

Sdílejte tyhle geniální triky na pěstovaní pokojových rostlin i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit!