Chyba, kterou většina lidi dělá při přesazování orchideje – geniální metoda jak jí správně přesadit!

O orchidej se musí s láskou pečovat a při jejím obstarávání je dobré dodržovat několik pár základních pravidel. To vše se týká nejen zavlažování a hnojení, ale také přesazovaní. I při něm spousta lidí chybuje a může orchidej nenávratně poškodit.

My Vám proto dnes ukážeme naprosto geniální způsob, díky kterému už při přesazování rostlinku nikdy nepoškodíte. Uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí. Tip na přesazování orchideje tímto způsobem je geniální a zamilujete si ho.

Jak přesadit orchidej

  1. V tomto případě se nová sazenice přesadí, jakmile se objeví první kořeny. Když se objeví první kořeny, porostou vzhůru a listy se pod vlastní tíhou ohnou dolů. Zkuste tedy ohnout stonek mateřské rostliny tak, aby dorůstal s kořenem, poté vezměte nový květník a umístěte jej pod stonek.
  2. Jakmile kořeny dorostou do nového květináče, oddělte nový výhonek od mateřské rostliny, až když má rostlina 6-7 nových kořenů a jsou stabilní. Pokud budeme mít trpělivost, můžeme počkat, až část spojující obě rostliny vyschne, abychom si mohli být jisti, že nová rostlina již mateřskou rostlinu nepotřebuje.
  3. Neobtěžujte se, aby nová rostlina byla v dokonale svislé poloze, úhel 30 stupňů je také naprosto dostačující. Jakmile je rostlina adaptovaná na nové prostředí, automaticky si přirozenou polohu najde.
  4. Zavlažování se provádí stejným způsobem jako zalévání dospělých rostlin, ale není na škodu, když jí vodu doplníte častěji než obvykle. Výhodou této metody je, že si mladé rostliny najdou místo v květináči dříve, a je pravděpodobnější, že budou životaschopné.

Sdílejte tyhle geniální triky na přesazovaní orchidejí i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit!