Takhle snadno můžete vybělit prádlo! Stačí vám obyčejný ocet nebo jedlá soda!

Na bělení prádla vám postačí jen několik základních surovin, které už jistě máte doma. Nepotřebujete drahé bělidla z obchodu, které mnohdy ani nefungují. V dnešním článku si ukážeme několik nápadů na domácí účinná bělidla.

Budete velmi mile překvapení výsledky, kterých s těmito domácími bělidly dosáhnete. Bílé prádlo bude opět vypadat jako nové! Na bělení prádla vám stačí ocet nebo jedlá soda!

Postup

 1. Peroxid vodíku
  Jednoduše do nádoby s vodou přidejte 1 lžící peroxidu vodíku. Poté do ní namočte špinavé prádlo a nechte několik hodin působit. Poté vyperte běžným způsobem.
 2. Ocet
  V poměru 1:1 smíchejte ve středně velké nádobě ocet společně s vodou a přidejte lžičku citronové šťávy. Poté namočte prádlo a nechte několik hodin působit. Následně vyperte prádlo, tak jak jste zvyklí.
 3. Aspirin
  Do kýble s vodou přidejte pět tablet aspirinu a důkladně promíchejte. Následně namočte špinavé prádlo a nechtě působit zhruba 30 minut. Poté už stačí prádlo jen vyprat.
 4. Jedlá soda
  V nádobě se 3,5 litry smícháme 2 polévkové lžíce jedlé sody a důkladně promícháme. Do roztoku s vodou poté přidáme špinavé oblečení. Necháme působit asi půl hodiny a vypereme běžným způsobem.

Sdílejte tenhle geniální nápady na bělení prádla i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!