Tohle dokáže obyčejná jedlá soda! 4 geniální triky jak jí využít v domácnosti!

Jedlá soda je královnou, mezi čisticími prostředky. Zde jsou 4 geniální tipy, jak ji použít. Přírodní čističe se stále více prosazují a jsou oblíbené, protože jsou mnohem levnější a také ekologičtější, než jejich chemické protějšky z obchodů.

Rozhodně také hlasujeme pro čisticí prostředky přírodního typu, a proto Vám dnes přinášíme geniální tipy, jak v domácnosti využít jedlou sodu. Výsledek Vás mile překvapí a snadné postupy potěší. Uvidíte, že čištění různých povrchů jedlou sodou, si zamilujete.

Tipy na využití jedlé sody

 1. Skvrny na koberci
  Budeme potřebovat 2 lžíce jedlé sody a ½ šálku bílého octa Nejprve skvrnu posypeme sodou, vetřeme, poté na ni nalijete ocet a necháte 5 minut odstát. Vysajte vysavačem a počkejte, až uschne.
 2. Bělidlo na oblečení
  Budeme potřebovat 3 lžíce jedlé sody a ½ šálku bílého octa. Posypte oblečení sodou, poté namočte do mísy a nalijte na ni ocet. Nechejte půl hodiny stát a poté vyperte jako obvykle.
 3. Čištění a dezinfekce vany
  Budeme potřebovat 2 lžíce jedlé sody, ¼ šálek octa a 2 šálky vody. Nalijte vodu do misky a poté přidejte jedlou sodu a ocet. Promíchejte a počkejte, až se vytvoří pěna. Poté vanu otřete a vydezinfikujte.
 4. Čištění hrnců
  Budeme potřebovat  3 lžíce jedlé sody,  ¼ šálek octa. Hrnce a pánve posypeme jedlou sodou a nalijeme na ni ocet. Vydrhneme kartáčem. Necháme 10 minut působit a poté opláchneme teplou vodou

Sdílejte tyhle geniální nápady na využití jedlé sody i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!