Uschly vám muškáty? Geniální triky, díky kterým opět krásně pokvetou!

Pelargónie vždy krásně ozdobí jakýkoliv dvorek, zahrádku, nebo balkon. Aby však byly pelargónie opravdu krásné, zdravé a nekonečně kvetly, musíte se o ně patřičně postarat. Proto Vám dnes přinášíme geniální tipy zkušených zahrádkářů, jak na to.

Uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí. Díky těmto geniálním tipům budou Vaše pelargónie kvést famózním způsobem až do podzimu.

Tipy na pěstovaní muškátů

 1. Sazení
  Pokud jste se právě teď rozhodli, že vysadíte pelargónie, pusťte se do toho, není pozdě. Co je u pelargónií důležitější, je správná dávka světla a stínu. Ujistěte se, že Vaše pelargónie budou půlku dne ve stínu a půlku dne ve slunečním svitu. Stejně tak například do 100-centimetrové bedny zasaďte pouze 3 až 4 rostliny, nikdy ji ji nepřeplňujte. Přepravka by měla být na dně perforována, aby z ní mohla vytékat voda. Stojatá voda v přepravce vede u pelargónií k hnilobě.
 2. Suché části
  Je třeba věnovat velkou pozornost odstranění suchých částí i suchých květů. Pokud tak neučiníte, zbytečně pelargónie zbavujete zdraví, síly a energie, která by jinak byla použita do dalšího kvetení. Pokud vidíte suché žluté listy, rovněž je odstraňte, protože signalizují nějaké vnitřní onemocnění.
 3. Zavlažování
  V létě, při vysokých teplotách, může být rostlina příliš vyhřátá, takže by nikdy neměla být zavlažována během dne. Ideální je ráno nebo večer, kdy se muškáty dostatečně ochladily. V létě zavlažujte každý den, na podzim stačí zalévat jen každé 2-3 dny. Dešťová voda je pro muškáty obzvláště dobrá.
 4. Výživa
  Aby pelargónie stále krásně kvetly, potřebujete jim dopřát dostatek živin. V jakémkoliv obchodě se proto poohlédněte po speciálních hnojivech, která jsou určená přímo muškátům
 5. Zima
  Na konci podzimu se pelargónií nemusíme vzdát, můžeme je nechat přezimovat. Za tímto účelem vyberte světlé a chladné místo, ale chraňte muškáty před stínem.

Sdílejte tyhle geniální nápady na pěstovaní muškátů i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!