Geniální způsob jak snadno pěstovat česnek během zimy! Sklizeň je mnohem větší!

Česnek není jen koření žádané v kuchyních po celém světě, protože dodává lahodnou chuť pokrmům, ale je to také skutečný poklad pro naše zdraví. Jeho každodenní užívání Vám poskytne spolehlivou podporu pro imunitu. Praxe ukazuje, že zimní výsadba česneku a její následná sklizeň, je mnohem větší a bohatší. Řekneme Vám proto, kdy a jak zasadit zimní česnek v roce 2018, abyste se mohli z úrody těšit i Vy.

Česnek musíte vysadit přesně tři týdny před nástupem prvních mrazů. V severních oblastech by mělo zasazování česneku probíhat v září. Podle lunárního kalendáře zahradníků jsou pak obecně nejlepší dny vysazování zimního česneku v roce 2018 : 11, 12, 13, 14, 15, 16, 25, 26, 29 a 30. října. Zakázané dny výsadby jsou: 8., 9., 10. a 24. října. Při výsadbě je důležitá půda s neutrální kyselostí. Sázejte na prostorná a prosluněná místa.

Postup

  1. Nejprve si připravíme půdu na výsadbu. Nejlepší je vybírat rašelinu, do které přidáte 20-30 g superfosfátu a 20 g potahového hnojiva na metr čtvereční. Hloubka kopání by měla být nejméně 20 cm.
  2. Počítejte s tím, že česnek bude potřebovat místo alespoň metr do šířky a 25 cm do výšky. Pokud nejsou vydatné deště, musíte půdu zalévat ve velkém. Vyberte kvalitní stroužky a oloupejte je.
  3. Nyní si připravíme česnek. Vybrané stroužky vydezinfikujte. Udělejte do připravené půdy otvory. Vždy 10 cm od sebe. Hloubka otvorů je 10 cm. Vzdálenost mezi řádky je 25 cm. Nařízněte tvrdé konce česneku, abyste napomohli růstu. Do připravených otvorů je pak vložte nařízlou stranou.
  4. Zahrneme otvory s česnekem kompostem. A teď už zbývá jen mulčování. Použijte rašelinu, listí, nebo jehličí. Na jaře tuto mulčovací vrstvu nezapomeňte odstranit.

Sdílejte tenhle jednoduchý trik jak pěstovat česnek i v zimě i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!