Odkvetla vám orchidej? 5 geniálních triků jak jí znovu rozkvést – kvete jako nikdy předtím!

Když si v obchodě vyhlédnete orchidej, je krásná, svěží a zdravá. Pak ale stačí pár dní ve Vašem domácím prostředí a orchidej může začít chřadnout. Aby se tak i nadále nestávalo, ukážeme Vám dnes šest geniálních tipů úspěšných pěstitelů orchidejí, kteří se mohou pochlubit famózními výsledky.

Vyzkoušejte těchto pět famózních rad a tipů i Vy. Podělte se o ně také se svými přáteli. Uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí.

Tipy jak rozkvést orchidej

  1.  Už v obchodě se snažte sledovat kořeny. Pokud jsou silné a nejsou uschlé, pravděpodobně se orchideji povede dál dobře i u Vás doma. Obzvláště, když orchidej dáte do průhledného květináče a zajistíte tak kořenům dostatek světla.
  2. Orchidej miluje světlo, to je pravda. Ale to neznamená, že by současně milovala i přímý sluneční svit. U orchideje si vždycky musíte dál velký pozor na to, aby nebyla na přímém slunečním světle, protože by rychle došlo k popálení listů. Ve velkém horku rostlinu zavlažujte pomocí rozprašovače, nebo ji osprchujte.
  3. V zimě orchidej zavlažujte jednou za dva týdny a v létě pak každý týden. Záleží také na teplotě v místnosti. O té Vás budou dobře informovat kořeny. Pokud změní barvu na šedozelenou, je čas na zavlažení.
  4. Pro orchidej je důležité, aby měla v noci teplotu od 15-18 stupňů a přes den pak kolem 20-25 stupňů.
  5. Abyste stimulovali kvetení, kupujte své orchideji živný roztok, který je určen přímo pro tento typ rostlin. Po odkvětu zbavujte rostlinu suchých částí. Tím jí ulevíte.

Sdílejte tyhle geniální nápady na pěstovaní orchidejí i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!