Odkvetla Vám orchidej? Geniální trik od zahradníka jak jí správně zavlažovat!

Názory na to, aby se orchidejím dařilo, se velmi různí. Každý s ní má individuální a své zkušenosti. Někdo tvrdí, že je to nejméně náročná kytka na světě, jiný říká, že ať dělá, co dělá, k rozkvětu ji přivést nedokáže.

Pokud také patříte do skupiny těch méně šťastných, kterým orchideje nekvete, inspirujte se u nás. Dnes si ukážeme, jak na orchidej, které se přestalo dařit. Tyto typy jsou zárukou kvetení. Výsledky, kterých dosáhnete, Vás jednoznačně překvapí.

Proč orchidej odkvetla?

 1. Nedostatek minerálů
  Květináče, ve kterých se orchideje většinou nachází, jsou nesprávných rozměrů. Půda se proto brzy začne tísnit a orchidej přestane vyživovat potřebnými minerály jako j fosfor, hořčík a draslík. Používejte proto živný roztok.
 2. Nesprávné zavlažování
  Orchidej zalévejte jednou za 5-7 dní. V zimě stačí jednou za 10 dní. Nejvíce doporučovaná metoda je ponořit orchidej na 5 minut do vody a poté nechat okapat. Zabráníte hnilobě. Orchideje špatně snáší kohoutkovou vodu. Vždy se vyvarujte toho, aby bylo vlhké středové srdce orchideje. V létě se snažte zavlažovat co 3 dny.
 3. Nedostatečná teplota a špatné osvětlení
  Umístěte orchidej na místo, které je hodně slunné a světlé. Ideálně do slunného pokoje s balkonem. Nedávejte však rostlinu na přímé slunce. Snadno se spálí. 4. Tak jako ostatní rostliny, potřebují i orchideje dostatečnou výživu. Během letního období je pro orchidej optimální teplota 18-25 stupňů a v zimě ne nižší než 15 stupňů.
 4. Nedostatečná půda
  Půda musí být taková, aby bylo kolem kořenů minimum vlhkosti a dostatečné proudění vzduchu. Takže orchidej nezasazujeme do zahrady. Volíme spíše květináče, které koupíme v květinářství.
 5. Kořeny orchideje
  Orchidej má silné kořeny, čili v přírodě může vyrůst a dokonce se udržet stromu. Ale v domácím prostředí orchideje pěstujeme vždy v průhledném květináči. Není to náhoda. Kořeny orchideje potřebují hodně světla. Proto je v žádném případě nepřesazujte, když si je přinesete domů. V původním květináči a se stejnou kůrou (zeminou), je můžete nechat až 2 roky.

Jak rozkvést orchidej

 1. Teplá sprcha
  Při použití této metody nechte koupelnu zapařit horkou vodou. Pak umístěte rostlinu do vany s 35 stupňovou vodou po dobu 15 minut. Takže rostlina nasává vlhkost. Než ji uložíte zpět na místo, nechte okapat.
 2. Lepší světlo
  Různé druhy orchidejí vyžadují různé množství světla. Pokud rostlina nekvete, nemusí mít dostatek světla. Pak ji musíme přesunout na světlejší místo nebo jí přisvětlovat.
 3. Přesazení
  Pokud orchidej nekvete, je možné, že půda již neobsahuje dostatečné množství živin, což lze pozorovat hlavně na listech rostliny. Pokud jsou listy menší nebo deformované, musí být rostlina zasazena do nové půdy.

 

Sdílejte tyhle geniální triky jak se znovu rozkvést orchidej i s přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: ketkes.com