Vezme jedlou sodu a udělá něco nečekaného! Geniální triky jak vyčistit celou kuchyni za několik minut!

Úklid kuchyně si můžete velmi usnadnit pomocí různých vychytávek. A právě takové si v dnešním článku ukážeme. Tyto nápady jsou geniální pro svou jednoduchost. Bakterie a špína ulpívá tam, kde byste možná ani nečekali.

Náš dnešní seznam Vás tak prakticky navede k tomu, co je opravdu potřeba uklidit. Díky našemu dnešnímu článku tak úklid kuchyně a kuchyňského příslušenství, či náčiní, zvládnete za pár minut.

Tipy na čištění kuchyně

  1. Mřížku z digestoře vyčistíte během 15 minut. Smíchejte litr vody, 4 lžíce soli a 3 čajové lžičky kyseliny citronové. Do směsi ponořte odšroubovanou mřížku.
  2. Multifunkční nádobí a hrnce s topnými tělesy očistíte pomocí mokré utěrky, kterou obalíte v jedlé sodě. Touto pak očistěte povrch, i usazeniny na topném tělesu.
  3. Lednici vymyjte pomocí směsi octa a teplé vody. Radikálnější metodou je vymytí amoniakem. Poté však lednici nesmíte pár dní užívat a rozhodně ji musíte nechat větrat.
  4. Ve stejném poměru smíchejte rostlinný olej a sodu. Tímto prostředkem vyčistíte kuchyňské povrchy a skříňky. Nechte 30 minut působit a poté omyjte vodou.
  5. Mixér zbavíte nečistot tak, že do něj nalijete vodu, přidáte pár kapek prostředku na nádobí a zapnete mixér na prázdno. Poté omyjte pod proudem tekoucí vody.
  6. V mlýnku na kávu rozemelte hrst neuvařené rýže a bude dokonale čistý.
  7. Struhadlo na sýr vyčistíte pomocí čistého obyčejného tvrdšího štětce.
  8. Pomocí vody a octa zbavíte odpadkový koš zápachu i bakterií.

Sdílejte tyhle geniální triky na čištění kuchyně i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!