5 osvědčených triků na praní prádla – zbavte se skvrn a obnovte zašlou barvu!

Téměř každá žena čelila takovým problémům, jako je vyblednutí šatů nebo změna odstínů šatů různých barev. Tento typ poškození je často způsoben nedbalostí nebo nevědomostí. My Vám proto dnes ukážeme famózní tipy profesionálů, které rozhodně musíte vyzkoušet i Vy.

Určitě nebudete litovat a tyto rady profesionálních pradlenek si zamilujete. Jednoduchost těchto rad Vás mile překvapí a geniální výsledek si zamilujete.

Geniální triky na praní prádla

  1. Černé, bílé, barevné a nové oblečení perte zvlášť. Chcete-li zachovat barvu nového prádla, je lepší prádlo před praním namočit na několik hodin do koncentrovaného solného roztoku. S tímto trikem můžeme udržovat původní barvy i při dalším praní. Stejným způsobem stojí za to přečíst si všechny informace na štítku s oblečením
  2. Pokud omylem prádlo obarvíte, nebo se na něm objeví skvrna, okamžitě ji znovu omyjte, dokud je vlhká. Odstraňovač skvrn je také vynikajícím nástrojem k odstraňování odolných nečistot. Vůně je štiplavá, ale výsledek stojí za to.
  3. Pro odstranění skvrny namočte hadřík do směsi 2 lžic peroxidu vodíku, lžíce čisticího prostředku do litru vody.
  4. Barva oblečení může být obnovena také slámovým alkoholem (lze použít pro barevné i bílé oblečení). Smíchejte 10 ml slámového alkoholu s 5 litry vody. Namočte do směsi oblečení na 1 hodinu a poté vyperte.
  5. Obarvené oblečení napravit kyselinou citronovou, bramborovým škrobem a mýdlovými pilinkami. Smíchejte jednu lžíci každé z těchto ingrediencí, poté přidejte lžičku soli a trochu vody, abyste získali pastovitou konzistenci. Umístěte namíchaný materiál přímo na skvrnu a nechte působit 12 hodin. Poté vyperte oblečení.

Sdílejte tyhle geniální nápady na praní prádla i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit! 

zdroj: bidista.com