6+ mrazuvzdorných odrůd růží, které Vám vydrží i během zimy! Nevyžadují skoro žádnou péči!

V létě jsme na zahradě obklopeni jasnými barvami a omamnými vůněmi. S příchodem zimy se však tato pestrá paleta mění na tmavou a matnou. Nezoufejte, dnes Vám ukážeme růže, které jsou velmi odolné chladnému počasí.

Tyto venkovní růže tuto zimu přežijí bez sebemenší újmy na zdraví, i kráse. Máme několik druhu růží: Růže, která přezimuje ve svislé poloze. Nevyžadují žádnou péči a odolají i třeskuté zimě. Růže, které hibernují ve vzpřímené poloze. Také nevyžadují péči a mohou zmrznout. Odrůdy, které je potřeba ohýbat a nechat pokryté sněhem.

 1. Polární hvězda (Polstjarnan)
  Nejoblíbenější odrůda mrazuvzdorných růží, vyznačuje se krémovým kulatým pupenem, elegantními lístky a velkými listy. Je to majestátní, krémově bílá růž, která upřednostňuje oblasti chráněné před větrem se slabě kyselou půdou.
 2. Emily (Emelie)
  Dosahuje výšky 110 cm a je schopna vytvořit úžasně jemné živé ploty. S mrazem nemá sebemenší problém. Tato odrůda, vzhledem k její nenáročnosti, může být bezpečně doporučena do každé zahrady, se kterou nechcete mít příliš práce.
 3. Galantní růže (R. Eglanteria)
  Další odolná odrůda, která se nebojí větru a špatného počasí. Tato „mrazuvzdorka“ roste velmi rychle a má neuvěřitelnou vůni zeleného jablka.
 4. Růžová romance
  Jejich kouzlo je nejen v rozsáhlých, jasných květech a bohatém kvetení po celý rok, ale také v neotřesitelné vytrvalosti. Kombinuje odolnost vůči mrazu, vůči chorobám a toleranci vůči dešti. Mohou dosahovat výšky až 120-150 cm.
 5. Zahradní sen
  Vyniká velkými voňavými květy a dosahuje výšky až 140 cm. Pro její vůni by měla být tato růže vysazena také doma.
 6. Růže Piccolo
  Zajímavá barva, jakou má na svědomí růže Piccolo, je neobvyklá. Je to jedinečná vlastnost této odrůdy. Květy jednotné syté barvy jsou na pohled dokonalé.

Sdílejte tyhle tipy na mrazuvzdorné odrůdy růží i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit!

zdroj: cpykami.ru