Aloe vera na okenním parapetu – geniální způsob jak si doma pěstovat tuhle zázračnou rostlinu!

Aloe vera je důvěrně známý léčivý pomocník už téměř pro každého z nás. Její hojivé účinky jsou obdivuhodné. Aloe vera pomáhá téměř na vše. Krásně urychluje hojení, pomáhá na popáleniny a dokonce i proti zácpě.

Dnes si ukážeme, jak můžete rozmnožit aloe vera na Vašem okenním parapetu a mít tak tento všelék na dosah ruky vždy, když to bude potřeba. Pusťte se do toho ihned. Na rozmnožení není nic, co byste nezvládli.

Budeme potřebovat

 • Květináč
 • Půdu pro pěstování kaktusů
 • Střepy, štěrk, nebo keramzit
 • Nůž
 • Aloe
 • Vodu

Postup

 1. Najděte si rostlinu aloe vera, která už má trs alespoň o 4 listech. Ideální délka by měla být zhruba 5 cm.
 2. Potřebujete získat výhonky a neporušit přitom kořeny. Opatrně tedy vyjměte rostlinu ze zeminy tak, aby k porušení nedošlo.
 3. Přichystejte si květináč správné velikosti. Opravdu nutné jsou odvodňovací otvory. Dno květináče zasypte keramzitovou vrstvou a tu znovu lehce zasypte půdou pro kaktusy. Půdu prolejte vodou a nechte úplně vyschnout.
 4. Kořeny potřebují jistý prostor. Po vyschnutí půdy tedy odříznutou část zasaďte do květináče tak, aby byla v půdě 1/3 listu.
 5. Květináč po zasazení umístěte na dobře osvětlené místo, určitě ale ne přímo na slunce. Aloe vera rozhodně nepřelévejte. Dochází u ní k velice rychlému uhnívání kořenů a snáze ji napadnou škůdci. Zalévejte vždy teprve, až půda vyschne.
 6. Léčebné účinky odříznutých listů trvají po dobu dvou měsíců.

Sdílejte tenhle návod jak pěstovat doma aloe vera i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit. Do komentářů nám napište, jestli už aloe doma máte.