Geniální důvod proč byste měli při praní ručníku používat ocet!

Je velmi nepříjemné, když se chcete po horké sprše zabalit do měkkého a voňavého ručníku a najednou zjistíte, žlučník je cítit plísní. Zbavte se nepříjemného zápachu, který se v koupelně na ručnících drží, jednou pro vždy.

Proč tedy mají naše ručníky tendenci zapáchat chvíli po vyprání? Důvod Vás možná překvapí. V dnešním článku si ukážeme, jak můžete při praní ručníků obyčejný ocet využít.

Tipy na využití octa

  1. Je jasné, že jednou z příčin, je vlhkost, která se v ručníku po osušení drží. Druhým důvodem je však něco zcela jiného. A to paradoxně prací prostředek. Lépe řečeno aviváž. Nahromaděná aviváž. Ručníky tak ztrácejí i svou savost a jemnost.
  2. Jak tedy jinak vyprat ručníky tak, aby byly čisté, voňavé a svěží po dlouhou dobu? Jediné, co musíte udělat, je přidat do praní jedinou přísadu. Bílý ocet.
  3. I když je to skvělá zbraň proti zápachu, co se ručníků týče, není dobré ho používat při každém praní. Ručníky by v opačném případě mohly být začít opravdu cítit po octu. Pokud by ručníky načichly octem, stačí je jednou vyprat běžným způsobem.
  4. Pokud jsou v ručníku skvrny extrémní, přidejte k octu i trochu jedlé sody. Po vytažení z pračky jsou ručníky jako úplně nové.

Sdílejte úžasné tipy proč používat ocet při praní ručníků i s Vašimi přáteli! Určitě je také ocení!