Geniální metoda jak vyčistit špinavou matraci díky domácímu čističi – stačí 3 ingredience!

Kvalitní spánek je důležitá věc, která přímo ovlivňuje naše zdraví i psychickou pohodu. Stejně tak důležitá je čistota matrace, která časem absorbuje spoustu nečistot a může také zapáchat. Abyste si mohli v pohodlí domova za pár minut matraci dokonale vyčistit, přinášíme Vám jeden úžasný tip. Uvidíte, že výsledek Vás mile překvapí.

Díky jedné jediné složce vyčistíte matraci rychle, šetrně a nebude Vás to stát vůbec nic. Takové čistění staré matrace si zamilujete a už svou matraci nebudete chtít nikdy čistit jinak. Podělte se o geniální tip s famózními výsledky i se svými přáteli.

Tipy na čištění matrace

  1. Čištění
    Nejprve matraci důkladně vysajte. Tuto činnost občas pravděpodobně provádí každý, ale k dezinfekci to zdaleka nestačí. Vložíme na cca. půl šálku jedlé sody a důkladně ním posypeme povrch matrace a poté ji necháme působit 30 minut. Díky malým krystalkům sody se zbavíme nepříjemného zatuchlého zápachu matrace. Suchá jedlá soda však samozřejmě nedokáže odstranit různé skvrny, které jsou většinou způsobeny tekutinami lidského těla. Navlhčete čistý hadřík studenou vodou a nejdříve se pokuste skvrny uvolnit, avšak nedrhněte. Mohla by Vám pouštět barva.
  2. Skvrny
    Starší skvrny lze odstranit smícháním soli, jedlé sody a vody ve stejném poměru a otřením špíny výslednou pastou. Je také důležité, že pokud se do matrace dostane voda, spíme na ní až pouze tehdy, když jsme ji důkladně vysušili. Nikdy ne dřív. Pokud chcete matraci používat delší dobu, můžete si koupit nebo vyrobit ochranný potah, který udrží matraci čistou po dlouhou dobu.

Sdílejte tyhle geniální nápad na čištění matrace i s Vašimi přáteli! Určitě se jim také budou hodit!