Geniální rady jak správně pečovat o orchidej! Úžasné výsledky – pokvete jako nikdy předtím!

Názory na to, aby se orchidejím dařilo, se velmi různí. Každý s ní má individuální a své zkušenosti. Někdo tvrdí, že je to nejméně náročná kytka na světě, jiný říká, že ať dělá, co dělá, k rozkvětu ji přivést nedokáže. Pokud také patříte do skupiny těch méně šťastných, kterým orchideje nekvete, inspirujte se u nás.

Dnes si ukážeme, jak na orchidej, které se přestalo dařit. Tyto typy jsou zárukou kvetení. Výsledky, kterých dosáhnete, Vás jednoznačně překvapí. Nejvíce populární orchidej je odrůda phalaenopsis, která může kvést po dobu až 11 měsíců, ale v domácích podmínkách tomu tak většinou není. Pokud máte v domě správnou teplotu, ale orchideje nekvetou po dobu 2 let, pak musíte zvolit jinou metodu, jak stimulovat květenství. Můžete vyzkoušet:

Jak stimulovat orchidej, aby rozkvétala

 1. Náhlý pokles teploty
  Ve dne by měla být rostlina v teplé místnosti a v noci tam, kde se teplota pohybuje mezi 16 až 18 stupni. V létě přemístíme rostlinu do zahrady a podporujeme fotosyntézu a oxid uhličitý, který hraje důležitou roli při kvetení. Je velmi důležité prodloužit dobu mezi zavlažováním, v zimě každé 4 dny a jednou týdně postřik. Kořeny rostliny nenechávejte ve stojaté vodě. Dojde ke hnilobě.
 2. Teplá sprcha a opar
  Při použití této metody nechte koupelnu zapařit horkou vodou. Pak umístěte rostlinu do vany s 35 stupňovou vodou po dobu 15 minut. Takže rostlina nasává vlhkost. Než ji uložíte zpět na místo, nechte okapat.
 3. Lepší světlo
  Různé druhy orchidejí vyžadují různé množství světla. Pokud rostlina nekvete, nemusí mít dostatek světla. Pak ji musíme přesunout na světlejší místo nebo jí přisvětlovat
 4. Přesazení
  Pokud orchidej nekvete, je možné, že půda již neobsahuje dostatečné množství živin, což lze pozorovat hlavně na listech rostliny. Pokud jsou listy menší nebo deformované, musí být rostlina zasazena do nové půdy.
 5. Orchidej má pupeny, ale ne kvete
  Vzhled pupenů není zárukou kvetení, takže pupeny můžete vídat i 2 měsíce před tím, než dojde k rozkvětu. Aby rostlina mohla vzkvétat, musí být k tomu vhodné podmínky. Můžeme přidat vodu do malé mísy vedle květináče a zavlažovat tak vzduch.
 6. V chladném období rostlina potřebuje více světla
  Můžete použít speciální svítidlo, protože nečerpá vzduch a poskytuje dostatečné světlo. Během zimního období potřebuje rostlina 12 hodin světla. Orchidej také nemá ráda změny a špatně je snáší. Proto neměňte její polohu.

Jak se starat o orchidej po odkvetení

 1. Kvetení obvykle trvá od 5 do 12 měsíce. Když jsou květy suché, neodstraňujte špatné části okamžitě. Pokud jsou na koncích stonků zelené části, mohou to být pupeny. Je-li stonek rostliny žlutý a začíná schnout, kvetení je sice u konce, ale rostlina stále potřebuje živiny. Stonky odstraňujeme, až jsou zcela suché Po rozkvětu je třeba udržovat orchidej stejným způsobem. Během období odpočinku musíme jednou za měsíc podpořit orchidej výživou.
 2. Při přesazení postupujeme velmi opatrně. Opatrně vyjmeme z květináče, zbavíme ji suchých listů a také černých a uhnilých kořenů. Naspod nového květináče dáme pár kamínků a pak umístíme rostlinu do nové půdy, ve stejné výšce jako v předchozím květináči. Po přesazení není potřeba žádné zalévání. Doba odpočinku je od 3 do 6 měsíců,

Sdílejte geniální triky jak správně pečovat o orchidej i s přáteli! Určitě se jim budou také hodit!