Geniální triky, díky kterým bude vana sněhově bílá a koupelna dokonale čistá – stačí jen 5 minut!

Pokud chceme opravdovou čistotu, a ne jen provizorní úklid, tak je potřeba provádět efektivní úklid. Nikomu z nás se ale nechce nad úklidem trávit dlouhé hodiny. My Vám proto dnes ukážeme senzační vychytávky, díky kterým se bude koupelna blýskat čistotou za 5 minut.

Vyzkoušejte naše geniální tipy i Vy. Jsou naprosto famózní, efektivní, levné, šetrné k životnímu prostředí a ušetří Vám námahu i čas. Výsledek Vás mile překvapí.

Tipy na čištění koupelny

  1. Abyste se zbavili žlutých skvrn usazených na vaně a Vaše vana byla znovu lesklá, připravte si domácí čisticí prostředek. Rozpusťte 1/2 šálku octa, 1 šálek a 1/4 šálku jedlé sody ve 2 litrech teplé vody, a poté touto směsí potřete vnitřek vany. Nechte 15 minut odstát a opláchněte studenou vodou. Výsledek je úžasný!
  2. Pokud žijeme na místě, kde je tvrdá voda, po chvíli už voda ze sprchové hlavice nebude proudit tak, jak by měla. Ale to neznamená, že je třeba ji vyměnit. Tento problém lze vyřešit jiným způsobem. Nalijte ocet do sáčku a připevněte ji ke sprchové hlavici tak, aby ji ocet zcela zakrýval. Poté nechejte 2 hodiny odstát a poté opláchněte teplou vodou.
  3. Zrcadlo v koupelně lze snadno vyčistit směsí citronové šťávy a jedlé sody. Naneste trochu této směsi na houbu a otřete s ní zrcadlo. Dalším užitečným nápadem pro čištění zrcadla je otřít ho holicí pěnou. Pěna na holení je tak účinná, že zrcadlo bude nejen čisté, ale také odolné vůči zamlžování.
  4. Na zrcadlo si připravte směs 10 ml teplé vody, 3 g jedlé sody a 2 g citronové šťávy a aplikujte do záchodové mísy. Nechejte to několik minut působit a poté očistěte kartáčem. Pomocí této metody zmizí všechny nečistoty.
  5. Kartáč na toaletu je jedním z nejšpinavějších předmětů v koupelně, ale můžeme jej udržovat v čistotě jednoduchou metodou. Smíchejte teplou vodu, ocet a sodu, nalijte ji do držáku toaletního kartáče a vložte do něj kartáč. Nechte hodinu odstát.
  6. Není těžké se zbavit skvrn od rzi, pokud na potřísněná místa nasypeme trochu soli a poté na to nalijeme trochu citronové šťávy. Citronová šťáva rozpouští rez a sůl ji absorbuje. Večer aplikujte na kovové povrchy a ráno opláchněte studenou vodou.

Sdílejte tyhle geniální triky na čištění koupelny i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: bidista.com