Geniální triky jak překvapivým způsobem využít esenciální oleje ve Vaší domácnosti!

Pokud jste dosud neobjevili potenciál silikátů, doporučuji Vám začít. Úžasné! Esenciální oleje mají velmi mnoho využití. Můžete s nimi uklízet, použít jako osvěžovač vzduchu, v péči o vlasy, ale také mohou být použity jako odpuzovače koček.

Vyberte a vyzkoušejte ihned. Tyhle nápady na využít esenciálního oleje Vás jistě velmi mile překvapí!

 1. Sprej pro podporu spánku
  Je to dokonalá pomoc při nespavosti. Vůně je uklidňující a ideální pro např. do dětského pokoje. Složení: 10 kapek esenciálního oleje z levandule, 10 kapek vetiverského esenciálního oleje, 10 kapek esenciálního oleje z cedru, 1/2 šálku vody, rozprašovač Příprava: smíchejte přísady, protřepejte a lehce nastříkejte na postel, než půjdete spát.
 2. Osvěžovač vzduchu
  Tento sprej opravdu osvěží vzduch. Je vhodný pro každou místnost. Je zapotřebí jen několik kapek esenciálního oleje a vody. Osobně se mi líbí levandule, ale také používám eukalyptus, zvláště během chladného období. Příprava: Naplňte rozprašovač destilovanou vodou a přidejte oblíbenou esenci. Kapkami nešetřete. Nastříkejte do místnosti.
 3. Obecný čistící sprej
  Tento domácí sprej je ideální pro čištění všech druhů povrchů, pracovních stolů, koupelny, zrcadel, oken. Je to mnohem levnější a bezpečnější než chemie, kterou můžete koupit v obchodě. Složení: láhev z tmavého skla, 1 šálek bílého octa, 1 šálek vody, 10-15 kapek citrusového esenciálního oleje, rozprašovač Postup: nalijte ocet a vodu do lahvičky, pak přidejte esenciální olej. Protřepejte a stříkejte na povrch, který chcete vyčistit.
 4. Sprej na vlasy
  Pokud máte na dosah ruky éterický olej, můžete si vyrobit svůj vlastní vlasový sprej, nemluvě o použití přírodních materiálů.Složení: 2 dl rostlinného glycerinu, 3 dl destilované vody, 15 kapek levandulového esenciálního oleje, cedrové silice 10 kapek, 5 kapek pomerančové silice, rozmarýnové silice 5 kapek, rozprašovač Postup: vše smíchejte, dobře protřepte a rozstříkejte na vlasy před česáním a tvarováním účesu.
 5. Dezinfekční sprej
  Chladné počasí a chřipková sezóna jsou tady. Je čas se proti nim bránit. Složení: 3/4 šálků destilované vody, 1/4 šálku bílého octa, 7 kapek levandulového esenciálního oleje, 7 kapek esenciálního oleje z čajovníku, rozprašovač Postup: Smíchejte ocet a oleje v rozprašovači a pak až přidejte vodu. Dobře protřepte a rozstříkejte do prostoru.
 6. Vánoční osvěžovač vzduchu
  Brzy tady máme Vánoce, můžete je už teď vidět všude. Tato směs Vám pomůže navodit vánoční vůně přímo u Vás doma. Se sezónními esenciálními oleji toho lze snadno dosáhnout. Složení: vůně esenciálního oleje jako je např. skořice, hřebíček, borovice, perník, nebo jiné vánoční směsi, destilovaná voda, rozprašovač. Postup: Smíchejte v rozprašovači o objemu 100 ml 8-10 kapek silice a vody. Dobře protřepte a rozstříkejte jej do místností.

Sdílejte tyhle geniální triky na využití esenciálních olejů i s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!