Geniální způsob jak chránit rajčata a okurky před škůdci! Postačí Vám 3 základní ingredience!

Na pultech obchodů si můžeme vybírat z nepřeberného množství prostředků, které slouží jako ochrana proti škůdcům. Veškerá havěť a různí parazité dokážou naši úrodu i nás, pěkně potrápit. Pěstujeme, opečováváme a najednou zjistíme, že úroda chřadne. To zkazí veškerou radost.

Chemické postřiky pro ochranu jsou tedy na místě. Chemie nám však poslední dobou vyhovuje čím dál méně a snažíme se jí spíše vyvarovat. Mnoho zahrádkářů se tak začalo přiklánět k přírodním prostředkům, které úrodu ochrání stejně, ne li lépe. Dnes si ukážeme, jak takovým přírodním roztokem můžeme ochránit konkrétně okurky a rajčata.

Postup

  1. Budete potřebovat 4 litry teplé vody, která má maximálně 35 stupňů. Tyto stupně dodržujte kvůli kvasinkám. Ztratily by svůj žádoucí účinek. Dále si připravte nádobu s obsahem 10 litrů.
  2. Počítejte s tím, že díky droždí roztok hodně nabyde a zpění. Do takto teplé vody přimíchejte 15 lžic cukru a 15 g suchého droždí.
  3. Připravenou směs nechte odstát 8 hodin. Občas promíchejte. Jestliže směs připravíte dopoledne, můžete roztok už hned večer otestovat.
  4. Roztok zředíme s 6 litry vody a aplikujeme přímo ke kořenům, nebo jako postřik na listy rostlin. Zabráníte tak chorobám a plísním.
  5. Každá rostlina by měla dostat alespoň 1litr tekutiny.

Sdílejte tenhle super trik jak bojovat se škůdci i s vašimi přáteli! Určitě se jim bude také hodit.