Užitečné triky na pěstování muškátů! Lepší růst a mnohem krásnější vzhled!

Pelargonií, nebo li muškátů existuje přes 200 druhů. Tato rostlinka většinou krásně kvete od jara do podzimu i na těch nejběžnějších zahradách a terasách. Pelargonie nejsou nijak náročné. Daří se jim téměř všude a jediné, co ke svému maximálnímu pohodlí a štěstí potřebují, jsou květináče s odvodňovacími otvory.

Muškáty se Vám odvděčí úrodou, která je velmi bohatá na pestré květy. Přinášíme Vám několik tipů, jak si vybrat ty správné muškáty, pokud si je teprve pořizujete a jak pomoci těm stávajícím, které už doma nějakou dobu máte.

Tipy na pěstování muškátů

  1. Pokud si již vyrostlé muškáty vybíráte v květinářství, věnujte pozornost hlavně listům. Zelené a pevné listy jsou stoprocentní zárukou zdraví muškátů.
  2. Použijte banánovou slupku. Dejte ji na kus papíru a nechte vysušit. Poté rozdrťte na malé kousky a přidejte do zálivky. Slupka obsahuje potřebné živiny a to hlavně draslík. Ten růst pelargonií výrazně ovlivňuje.
  3. Zbavte vždy rostlinu starých a suchých květů. Zabírají pouze místo květům novým.
  4. Sázejte je vždy v jejich čase. Poté jim poskytněte dostatek slunce.
  5. Muškáty potřebují hodně světla. Najděte pro ně vhodné místo.
  6. Již vzrostlou rostlinu však před přímým sluncem chraňte. Listy se snadno spálí.
  7. Odstraňujte pravidelně suché a mrtvé listy. Vypadají jednak neesteticky a navíc zbytečně ubírají živiny listům zdravým.
  8. Pokud rostlina začne schnout a listy ztrácí sytost a pružnost, dejte v této kritické době pozor, aby muškáty nebyly ve stínu.
  9. Muškáty zalévejte ráno, nebo večer. Můžete je sem tam také normálně osprchovat. Ulevíte jim tak od chemie, kterou používáte na případné škůdce.

Sdílejte tyhle super tipy na pěstování muškátů i s vašimi přáteli! Určitě se jim také bude hodit!